oflgrup.com.tr

+90 312 373 30 20
+90 549 150 06 61
info@oflgrup.com.tr
Tüm Ürünlerimiz

MAMAMO İLE BİLGİ VAKTİ

Kedi ve Köpeklerin Yıkanması

* Kediler
Normal şartlar altında kediler kendilerini yalayarak temizleyen hayvanlardır. Fakat minik dostlarımız bazen olmadık yerlere girip kendilerini kirletebiliyorlar bu durumda kedileri yıkamak için hemen acele etmemek ve önce hazırlıklılarımızı tas tamam yapmalıyız.
İlk işimiz tırnakların kesimi, bu konuda çok dikkatli olmalı ve keserken kanatmamaya özen göstermeliyiz. Tavsiyemiz tırnak kesiminden hemen sonra yıkamamanız yönünde olacaktır. Ardından tüylerin taranması, tırnaklar kesilmiş tüylerin arasındaki kirden arınmış dostumuz artık yıkanmaya hazır.
Eğer miniğimiz daha yavruysa bu işlemi yavaş yavaş kulakları ve gözleri dışarda bırakarak minik pamuk parçalarını ıslatarak yapmanız daha sağlıklı ve kolay olacaktır. Eğer dostumuz yavru değilse yine aynı şekilde kulaklara ve gözlere dikkat ederek sadece kedi şampuanıyla yıkayabilirsiniz. Kedi şampuanı yoksa temin etmelisiniz, aksi halde alerjik problemler yaşayabilir miniğimiz.

* Köpekler
Köpeklerin yıkanması sağlık ve hijyen açısından hepimiz hem fikiriz. Peki bu tüylü dostlarımızı nasıl yıkayacağız? dediğinizi duyar gibiyim, Buyurun sizi şöyle alalım;

– Yavru köpeklerin yıkanması
Yavruların ilk 6 hafta içerisinde yıkanmasını kesinlikle önermiyoruz.

– Yetişkin köpeklerin yıkanması
İlk 6 haftadan sonra ise 4 – 6 haftada 1 kez olmak üzere yıkamanızda fayda var.

-Köpürtme
* Ilık su kullanmalısınız.
* Gözlere ve kulaklarına kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.
* Köpekler için özel olarak üretilmiş şampuanları tercih etmelisiniz.
* Islatma işleminden sonra eğer elinizle köpürtebileceğiniz kadar kısa tüyleri varsa elinizle yavaşça masaj yaparak bütün vücuduna şampuanı işlemelisiniz.
* Tüyler uzunsa bir fırça yardımıyla yavaşça ve acıtmadan köpürtme işlemini yapabilirsiniz.
* Son adım olarak kafasını elinizle kulaklarını ve gözlerini kapatarak yıkayabilirsiniz.
* İyice duruladıktan sonra çıkmaya hazırsınız.